Головна Сьогодні

Список номінантів на кінопремію Золота Дзиґа-2020

Стали відомі номінанти Четвертої Національної кінопремії "Золота Дзиґа-2020"

З 5 лютого по 4 березня члени Української кіноакадемії визначали номінантів для короткого списку кінопремії "Золота Дзиґа-2020". А самих переможців Четвертої Національної кінопремії назвуть вже сьогодні, 3 травня, на церемонії, яка цьогоріч пройде в онлайн-форматі.

Хто ж претендує на нагороду, які фільми поборються за престижні статуетки – дізнайтеся далі в матеріалі Сегодня.Lifestyle.

Дивитися пряму трансляцію церемонії вручення кінопремії "Золота Дзиґа-2020" можна на сайті Сегодня.Lifestyle 3 травня о 19:00.

Лідери цього року за кількістю номінацій – "Додому" (11), "Мої думки тихі" (9), "Гуцулка Ксеня" (9), "Вулкан" (8) і "Захар Беркут" (7).

"Цей рік став дуже плідним і багатим на якісне українське кіно. Наше кіно стає брендом – те, чого ми так довго домагалися, стає реальністю. На здобуття Четвертої Національної кінопремії "Золота Дзиґа-2020" було подано 88 фільмів, кожен з яких заслуговує на увагу, тому кіноакадемікам було вкрай складно вибирати номінантів", – зазначила виконавчий директор Української кіноакадемії Ганна Мачух.

Виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух
Виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух
Фото: прес-служба

"Золота Дзиґа-2020": короткий список номінантів

Премія глядацьких симпатій

  • "Давай танцюй" (режисер Олександр Березань)
  • "Заборонений" (Роман Бровко)
  • "Захар Беркут" (Ахтем Сеітаблаєв, Джон Вінн)
  • "Зустріч однокласників" (Валентин Шпаков)
  • "Клара і чарівний дракон" (Олександр Клименко)
  • "Крути 1918 року" (Олексій Шапарєв)
  • "Свінгери 2" (Андрейс Екіс)
  • "Фокстер і Макс" (Анатолій Матешко)
  • "Ціна правди" (Аґнешка Голланд)
  • "Я, ти, він, вона" (Володимир Зеленський, Девід Додсон)

Кращий фільм

  • "Вулкан"
  • "Гуцулка Ксеня"
  • "Додому"
  • "Мої думки тихі"
  • "Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго"

Краща режисерська робота

  • Алієв Наріман ("Додому")
  • Бондарчук Роман ("Вулкан")
  • Лукіч Антоніо ( "Мої думки тихі")

Краща робота художника-постановника

  • Кулик Маргарита ("Мої думки тихі")
  • Одуденко Владлен ("Захар Беркут")
  • Одуденко Владлен ("Додому")

Кращий сценарій

  • Кальченко Валерія, Лукіч Антоніо ("Мої думки тихі")
  • Нікітюк Марися, Алієв Наріман ("Додому")
  • Тютюнник Алла, Аверченко Дарина, Бондарчук Роман ("Вулкан")

Краща операторська робота

  • Ільків Вадим ("Вулкан")
  • Король Юрій ("Захар Беркут")
  • Фурса Антон ("Додому")

Краща музика

  • Григоров Роман, Разумейко Ілля ("Історія зимового саду")
  • Кулічова Маргарита ("Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго")
  • Луньов Святослав ("Портрет на тлі гір")
  • Полянський Тимур, Фрік-кабаре Dakh Daughters ("Гуцулка Ксеня")

Найкраща пісня

  • "Мавка-Русалка", фрік-кабаре "Dakh Daughters" ("Гуцулка Ксеня")
  • "Перевал", Океан Ельзи ("Захар Беркут")
  • "Табурет", Freel & Едуард Приступа ("Людина з табуретом")

Краща жіноча роль

  • Вітовська-Ванца Ірма ("Мої думки тихі")
  • Дейлік Христина ("Вулкан")
  • Лущик Варвара ("Гуцулка Ксеня")

Краща жіноча роль другого плану

  • Веренич-Островська Ірина ("Мої думки тихі")
  • Молчанова Катерина ("Гуцулка Ксеня")
  • Сумська Наталія ("Чорний ворон")
  • Яценко Лариса ("Додому")

Краща чоловіча роль

  • Лідаговський Андрій ("Мої думки тихі")
  • Сеітаблаєв Ахтем ("Додому")
  • Степанський Сергій ("Вулкан")

Краща чоловіча роль другого плану

  • Білялов Ремзі ("Додому")
  • Жданов Віктор ("Вулкан")
  • Салій Віталій ("Крути 1918 року")

Кращий документальний фільм

  • "Людина з табуретом"
  • "Панорама"
  • "Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго"

Кращий короткометражний анімаційний фільм

  • "Любов, кохання"
  • "Петрівка-реквієм"
  • "Пуповина"

Кращий короткометражний ігровий фільм

  • "Ганна"
  • "Знебарвлена"
  • "У нашій синагозі"
  • Solitude

Кращий монтаж

  • Базаркін Микола ("Заповідник Асканія"), ("Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго"), ("Історія зимового саду")
  • Ходаковська Тетяна, Запрягалов Володимир ("Фокстер і Макс")
  • Чорний Олександр ("Мої думки тихі"), ("Додому")

Кращий грим

  • Леонова Алла ("Захар Беркут")
  • Полікашкіна Світлана ("Фокстер і Макс")
  • Скопелідіс Віталій ("Гуцулка Ксеня")

Кращий звук

  • Мостовий Артем ("Гуцулка Ксеня")
  • Петер Борис ("Вулкан")
  • Степанський Сергій ("Мої думки тихі"), ("Додому")

Кращий дизайн костюмів

  • Белінська Антоніна ("Захар Беркут")
  • Кудрявцева Надія ("Гуцулка Ксеня")
  • Сутягіна Ася ("Додому")
  • Шеремета Кароліна ("Фокстер і Макс")

Кращі візуальні ефекти

  • Голуб Олексій ("Гуцулка Ксеня")
  • Гончаров Василь ("Захар Беркут")
  • Сушільніков Артем, Овчаренко Дмитро ("Фокстер і Макс")

Нагадаємо, Ада Роговцева отримає почесну нагороду "Золота Дзиґа" за внесок в розвиток українського кіно.

Всі подробиці в спецтемі Золота Дзиґа-2020

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Читайте Segodnya.ua у Google News

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти