З 5 лютого по 4 березня члени Української кіноакадемії визначали номінантів для короткого списку кінопремії "Золота Дзиґа-2020". А самих переможців Четвертої Національної кінопремії назвуть вже сьогодні, 3 травня, на церемонії, яка цьогоріч пройде в онлайн-форматі.
Хто ж претендує на нагороду, які фільми поборються за престижні статуетки – дізнайтеся далі в матеріалі Сегодня.Lifestyle.
Дивитися пряму трансляцію церемонії вручення кінопремії "Золота Дзиґа-2020" можна на сайті Сегодня.Lifestyle 3 травня о 19:00.
Лідери цього року за кількістю номінацій – "Додому" (11), "Мої думки тихі" (9), "Гуцулка Ксеня" (9), "Вулкан" (8) і "Захар Беркут" (7).
"Цей рік став дуже плідним і багатим на якісне українське кіно. Наше кіно стає брендом – те, чого ми так довго домагалися, стає реальністю. На здобуття Четвертої Національної кінопремії "Золота Дзиґа-2020" було подано 88 фільмів, кожен з яких заслуговує на увагу, тому кіноакадемікам було вкрай складно вибирати номінантів", – зазначила виконавчий директор Української кіноакадемії Ганна Мачух.
"Золота Дзиґа-2020": короткий список номінантів
Премія глядацьких симпатій
- "Давай танцюй" (режисер Олександр Березань)
- "Заборонений" (Роман Бровко)
- "Захар Беркут" (Ахтем Сеітаблаєв, Джон Вінн)
- "Зустріч однокласників" (Валентин Шпаков)
- "Клара і чарівний дракон" (Олександр Клименко)
- "Крути 1918 року" (Олексій Шапарєв)
- "Свінгери 2" (Андрейс Екіс)
- "Фокстер і Макс" (Анатолій Матешко)
- "Ціна правди" (Аґнешка Голланд)
- "Я, ти, він, вона" (Володимир Зеленський, Девід Додсон)
Кращий фільм
- "Вулкан"
- "Гуцулка Ксеня"
- "Додому"
- "Мої думки тихі"
- "Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго"
Краща режисерська робота
- Алієв Наріман ("Додому")
- Бондарчук Роман ("Вулкан")
- Лукіч Антоніо ( "Мої думки тихі")
Краща робота художника-постановника
- Кулик Маргарита ("Мої думки тихі")
- Одуденко Владлен ("Захар Беркут")
- Одуденко Владлен ("Додому")
Кращий сценарій
- Кальченко Валерія, Лукіч Антоніо ("Мої думки тихі")
- Нікітюк Марися, Алієв Наріман ("Додому")
- Тютюнник Алла, Аверченко Дарина, Бондарчук Роман ("Вулкан")
Краща операторська робота
- Ільків Вадим ("Вулкан")
- Король Юрій ("Захар Беркут")
- Фурса Антон ("Додому")
Краща музика
- Григоров Роман, Разумейко Ілля ("Історія зимового саду")
- Кулічова Маргарита ("Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго")
- Луньов Святослав ("Портрет на тлі гір")
- Полянський Тимур, Фрік-кабаре Dakh Daughters ("Гуцулка Ксеня")
Найкраща пісня
- "Мавка-Русалка", фрік-кабаре "Dakh Daughters" ("Гуцулка Ксеня")
- "Перевал", Океан Ельзи ("Захар Беркут")
- "Табурет", Freel & Едуард Приступа ("Людина з табуретом")
Краща жіноча роль
- Вітовська-Ванца Ірма ("Мої думки тихі")
- Дейлік Христина ("Вулкан")
- Лущик Варвара ("Гуцулка Ксеня")
Краща жіноча роль другого плану
- Веренич-Островська Ірина ("Мої думки тихі")
- Молчанова Катерина ("Гуцулка Ксеня")
- Сумська Наталія ("Чорний ворон")
- Яценко Лариса ("Додому")
Краща чоловіча роль
- Лідаговський Андрій ("Мої думки тихі")
- Сеітаблаєв Ахтем ("Додому")
- Степанський Сергій ("Вулкан")
Краща чоловіча роль другого плану
- Білялов Ремзі ("Додому")
- Жданов Віктор ("Вулкан")
- Салій Віталій ("Крути 1918 року")
Кращий документальний фільм
- "Людина з табуретом"
- "Панорама"
- "Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго"
Кращий короткометражний анімаційний фільм
- "Любов, кохання"
- "Петрівка-реквієм"
- "Пуповина"
Кращий короткометражний ігровий фільм
- "Ганна"
- "Знебарвлена"
- "У нашій синагозі"
- Solitude
Кращий монтаж
- Базаркін Микола ("Заповідник Асканія"), ("Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго"), ("Історія зимового саду")
- Ходаковська Тетяна, Запрягалов Володимир ("Фокстер і Макс")
- Чорний Олександр ("Мої думки тихі"), ("Додому")
Кращий грим
- Леонова Алла ("Захар Беркут")
- Полікашкіна Світлана ("Фокстер і Макс")
- Скопелідіс Віталій ("Гуцулка Ксеня")
Кращий звук
- Мостовий Артем ("Гуцулка Ксеня")
- Петер Борис ("Вулкан")
- Степанський Сергій ("Мої думки тихі"), ("Додому")
Кращий дизайн костюмів
- Белінська Антоніна ("Захар Беркут")
- Кудрявцева Надія ("Гуцулка Ксеня")
- Сутягіна Ася ("Додому")
- Шеремета Кароліна ("Фокстер і Макс")
Кращі візуальні ефекти
- Голуб Олексій ("Гуцулка Ксеня")
- Гончаров Василь ("Захар Беркут")
- Сушільніков Артем, Овчаренко Дмитро ("Фокстер і Макс")
Нагадаємо, Ада Роговцева отримає почесну нагороду "Золота Дзиґа" за внесок в розвиток українського кіно.