Сьогодні, 15 березня, були оголошені претенденти на 93-ю премію Американської кіноакадемії – "Оскар", яка в цьому році увійде в історію з багатьох причин.
По-перше, вперше церемонія нагородження перенесена на кілька місяців – через пандемію її відсунули з 28 лютого на 25 квітня. Також в цьому році в одній з головних номінацій – "Найкращий режисер", представлена більш ніж одна жінка-режисер.
Найбільша кількість номінацій в цьому році – десять – у фільму Девіда Фінчера "Манк". А ось у гучного роуд-муві "Земля кочівників", який забрав головні нагороди на "Золотому глобусі" – шість номінацій. Стільки ж отримали і фільми "Батько" з Ентоні Хопкінсом, "Суд над Чиказькою сімкою" Аарона Соркіна і фільм про корейську сім'ю "Мінарі". Трохи менше номінацій – п'ять – отримала просочена фемінізмом картина "Перспективна дівчина".
Цього року номінантів оголошували співак Нік Джонас і його дружина, актриса Пріянка Чопра в прямому ефірі на офіційному YouTube-каналі "Оскара".
Такий список номінантів на "Оскар-2021" в основних категоріях:
Найкращий фільм
- "Батько"
- "Юда і Чорний Месія"
- "Манк"
- "Мінарі"
- "Земля кочівників"
- "Перспективна дівчина"
- "Звук металу"
- "Суд над чиказькою сімкою"
Найкращий режисер
- Хлоя Чжао – "Земля кочівників"
- Девід Фінчер – "Манк"
- Еміральда Феннел – "Перспективна дівчина"
- Чи Айзек Чанг – "Мінарі"
- Томас Вінтерберг – "Ще по одній"
Найкраща жіноча роль
- Віола Девіс – "Ма Рейні: Мати блюзу"
- Ванесса Кірбі – "Фрагменти жінки"
- Френсіс Макдорманд – "Земля кочівників"
- Кері Малліган – "Перспективна дівчина"
- Андра Дей – "Сполучені Штати проти Біллі Холідей"
Найкраща чоловіча роль
- Чедвік Боузман – "Ма Рейні: Мати блюзу"
- Різ Ахмед – "Звук металу"
- Ентоні Хопкінс – "Батько"
- Гері Олдмен – "Манк"
- Стівен Ян – "Мінарі"
Найкраща жіноча роль другого плану
- Марія Бакалова – "Борат 2"
- Гленн Клоуз – "Елегія хіллбіллі"
- Олівія Колман – "Батько"
- Юн Е Чжон – "Мінар"
- Аманда Сейфрід – "Манк"
Найкраща чоловіча роль другого плану
- Саша Барон Коен – "Суд над чиказькою сімкою"
- Даніел Калуя – "Юда і Чорний Месія"
- Леслі Одом-молодший – "Одна ніч в Маямі"
- Пол Раджі – "Звук металу"
- Лакіт Стенфілд – "Юда і Чорний Месія"
Найкращий оригінальний сценарій
- Шака Кінг, Вілл Берсон – "Юда і Чорний Месія"
- Чи Ісаак Чанг – "Мінар"
- Еміральди Феннел – "Перспективна дівчина"
- Даріус Мардер, Абрахам Мардер – "Звук металу"
- Аарон Соркін – "Суд над чиказькою сімкою"
Найкращий адаптований сценарій
- Пітер Бейнхем і Саша Барон Коен – "Борат 2"
- Крістофер Хемптон і Флоріан Зеллер – "Батько"
- Хлоя Чжао – "Земля кочівників"
- Кемп Пауерс – "Одна ніч в Маямі"
- Рамін Бахрані – "Білий тигр"
Найкраща операторська робота
- "Земля кочівників"
- "Манк"
- "Суд над чиказькою сімкою"
- "Новини з усього світу"
- "Звук металу"
Найкраща музика до фільму
- "П'ятеро однієї крові"
- "Манк"
- "Мінарі"
- "Новини з усього світу"
- "Душа"
Найкращий саундтрек до фільму
- "Юда і Чорний Месія" – Fight for You Трек – H.E.R.
- "Суд над чиказькою сімкою" – Hear My Voice – Hein Cooper
- "Євробачення: Історія вогненної саги" – Husavik
- "Все життя попереду" – Laura Pausini – Io sì (Seen)
- "Одна ніч в Маямі" – Leslie Odom Jr. – Speak Now
Найкращий монтаж
- "Земля кочівників"
- "Суд над чиказькою сімкою"
- "Перспективна дівчина"
- "Звук металу"
- "Батько"
Найкращий анімаційний фільм
- "Душа"
- "Уперед"
- "Легенда про вовків"
- "Подорож на Місяць"
- "Баранчик Шон: Фермагеддон"
Найкращий міжнародний фільм
- "Ще по одній"
- "Все життя попереду"
- "Краща пора"
- "Людина, яка продала свою шкуру"
- Quo Vadis, Aida? ("Куди ти йдеш, Аїдо?")
Найкращі візуальні ефекти
- "Тенет"
- "Душа"
- "Любов і монстри"
- "Опівнічне небо"
- "Айван, єдиний і неповторний"
Дивіться в сюжеті про номінантів на "Оскар":
Нагадаємо, сьогодні оголосили переможців музичної премії "Греммі".